На Київщині викрили схему привласнення земель лісового фонду на понад 10 млн грн
На Київщині викрили трьох колишніх службовців однієї із сільрад і землевпорядника, які незаконно передали землі лісового фонду в приватну власність. Вартість ділянок оцінюють у 10 мільйонів гривень.
Про це повідомляють Офіс генерального прокурора та Національна поліція України.
За даними слідства, колишній голова сільської ради, перебуваючи на посаді, відчужував на користь підставних осіб земельні ділянки на території лісопарку. У спільники він залучив двох посадовців сільради та інженера-землевпорядника.
Ексголова сільради виносив “земельне питання” на розгляд сесії, достовірно знаючи, що ділянки належать до лісового фонду і не можуть бути відчужені. У підсумку сільрада давала дозвіл на розробку проєктів землеустрою. У подальшому землі лісопаркової зони передавали підконтрольним особам з метою перепродажу. Вартість ділянок, за попередньою оцінкою, перевищує 10 млн грн.
Нині трьом колишнім службовцям сільради на Київщині та інженеру-землевпоряднику оголосили підозру у зловживанні владою або службовим становищем, за змовою групи осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України).
Правоохоронці провели понад 10 обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних на території області і в Києві. Вилучили незаконно оформлені документи щодо виділення та перепродажу лісу, листування в мобільних телефонах та інші речові докази.
У разі доведення вини фігурантам загрожує до шести років ув’язнення. На незаконно виділені земельні ділянки з лісового фонду наклали арешт.
Нещодавно, правоохоронці викрили керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС. Серед її учасників – засновник інвестиційної компанії, його брат, забудовники, їх довірені особи, службовці обласного управління Держгеокадастру та підконтрольні особи.
Працівники ДБР спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції викрили та затримали керівників і учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи п’ятьма гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури — Київської ГЕС.