На Чернігівщині й надалі погіршується якість води у річці Сейм – Міндовкілля
Джерело: ukrinform.ua
У Чернігівській області спостерігається погіршення якості води у річці Сейм в районах населених пунктів Батурин і Долинське, на Київщині у Десні – переміщення забруднення не фіксується.
Як передає Укрінформ, про це Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило у Телеграмі щодо актуальної інформації на річках Сейм та Десна.
“26 вересня переміщення забруднення у Київській області не фіксується. Якість води на річці Десна у місцях водозаборів Києва та Броварів у межах норми. Спостерігається стабілізація ситуації у нижній течії річки Десна, показники якості води коливаються та перебувають на рівні значень попередньої доби. Розчинений кисень у воді всіх відібраних проб знаходиться в межах норми. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано”, – йдеться у повідомленні.
У річці Сейм на території Сумської області – спостерігається покращення показників якості води біля с. Чумакове. Показник хімічного споживання кисню знизився у всіх пунктах спостережень: у пункті с. Чумакове знизився до нормативних значень з 43,2 до 28,4 мг на дециметр кубічний при нормі 30 мг на дециметр кубічний, у с. Мутин та с. Озаричі з 54,4 та 78,6 до 40,6 та 69,4 мг на дециметр кубічний.
Забруднення, яке фіксується на ділянці с. Мутин – с. Озаричі стало менш концентрованим. Розчинений кисень підвищився та у пункті с. Чумакове досягнув норми не менше 4 мг на дециметр кубічний і становить 6,02 мг на дециметр кубічний, у пунктах с. Мутин та с. Озаричі перебуває в межах значень 0,5-2,56 мг на дециметр кубічний, що нижче норми.
На Чернігівщині спостерігається погіршення якості води у річці Сейм. У Батурині зафіксоване перевищення по хімічному споживанню кисню у 3,2 раза. У пункті Долинське – цей показник підвищився з 71 до 81 міліграм на дециметр кубічний, що перевищує норму у 2,7 раза. Розчинений кисень у місті Батурин та селі Долинське становить 0,35 та 0,58 мг на дециметр кубічний. По азоту амонійному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не виявлено.
Результати вимірювань проб води р.Десна на Чернігівщині свідчать, що розчинений кисень – у межах норми, знизився лише на ділянці річки у с. Велике Устя і становить 2,51 мг на дециметр кубічний. Фіксується перевищення хімічного споживання кисню, яке становить 38-50 мг на дециметр кубічний на ділянці с. Велике Устя – с. Максаки. Вміст азоту амонійного, нітритів, фосфатів та хлоридів не перевищує нормативні значення.
За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна у Сумській та Чернігівській областях, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.
Як повідомляв Укрінформ, начальник Чернігівської обласної військової адміністації В'ячеслав Чаус зазначив, що у річці Сейм спостерігається нова зона забруднення, однак вона не несе такої загрози, як попередня.
Фото: Суспільне Суми