Чому в Україні так багато пенсіонерів серед прокурорів високого рангу

Джерело: pb-news.info

В Україні останнім часом спостерігається цікава тенденція: молоді та здорові на вигляд керівники правоохоронних органів отримують значні пенсійні виплати за інвалідністю.

Ця ситуація викликає багато запитань у суспільстві та потребує детального розгляду.

Несподівані пенсіонери в прокурорських мантіях

Розслідування журналістів проєкту “Є питання” виявило, що деякі керівники обласних прокуратур, незважаючи на молодий вік, отримують значні пенсійні виплати. Наприклад, 42-річна Катерина Шевцова, очільниця Черкаської обласної прокуратури, за 2023 рік отримала 785 тисяч гривень від Пенсійного фонду. Це приблизно 60 тисяч гривень на місяць.

Подібна ситуація спостерігається і в інших областях.

Андрій Рудницький, 51-річний керівник Рівненської обласної прокуратури, отримав 424 тисячі гривень пенсійних виплат за рік. Олександр Фільчаков, 45-річний керівник Харківської обласної прокуратури, за минулий рік отримав 800 тисяч гривень пенсійних виплат.

Пенсійний фонд: хто роздає і хто отримує?

Цікаво, що не лише прокурори є юзерами такої щедрої системи. Високопосадовці самого Пенсійного фонду України також отримують значні виплати за інвалідністю.

Наприклад, 41-річний Олександр Супряга, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, за минулий рік отримав 85 тисяч гривень виплат.

Його колеги також не залишилися осторонь: Світлана Зінник, перша заступниця начальника, отримала 250 тисяч гривень пенсійних виплат за 2023 рік, а 40-річний Віталій Таран, заступник начальника, отримав 70 тисяч гривень.

Суспільний резонанс та реакція влади

Ситуація викликала значний резонанс у суспільстві.

Зокрема, журналіст Юрій Бутусов повідомив про можливу корупційну схему оформлення інвалідності для прокурорів Хмельницької області. У відповідь на це Генеральний прокурор України ініціював службове розслідування.

Ця ситуація піднімає важливі питання про прозорість системи соціального захисту в Україні та можливі зловживання в цій сфері. Вона також демонструє необхідність ретельного аудиту та реформування системи призначення пенсій за інвалідністю, особливо для державних службовців високого рангу.