Тимур Нагалевський: Михайлина Скорик – нове обличчя політики в Ірпені

Так ось, в Ірпені з’явилася своя Ганя Герман – це Михайлина Скорик. Голова фракції (поки ще) партії "Голос". Саме завдяки її голосу 6 лютого цього року було здійснено захоплення влади в Ірпені.

В Ірпені з’явилася своя Ганна Герман. Молодше покоління вже не пригадує, що то за одна. Герман була провідною журналісткою української служби радіо “Свобода”, борчинею з олігархічним режимом Кучми. Але згодом несподівано для демократичної журналістської спільноти перевзулася і стала прес-секретаркою тодішнього прем’єра – двічі судимого Януковича. Вона пішла відбілювати імідж того покидька і звісно ж не безкоштовно. Далі ми знаємо, як закінчив режим Януковича, де він зараз і де всі його посіпаки.

Так ось, в Ірпені з’явилася своя Ганя Герман – це Михайлина Скорик. Голова фракції (поки ще) партії “Голос”.

Михайлина Скорик

Медіа-менеджер, журналіст, редактор ТБ, перекладач, аграрний аналітик. Член комітету, голова Київська незалежна медіа-профспілка (її наступник — Юрій Луканов). Очолювала КНМП з червня 2006 по вересень 2008 року. Мешкає в Ірпені, є депутатом Ірпінської міської ради. Голова фракції (поки ще) партії “Голос”.

Саме завдяки її голосу 6 лютого цього року було здійснено захоплення влади в Ірпені.

Після того як Печерський суд на замовлення однієї з місцевих бізнес-груп забудовників тимчасово відсторонив від посади за дуже надуманим приводом чинного міського голову Олександра Маркушина.

Його відсторонили за те, що в серпні 2022 року він їздив до свого 2-річного сина за кордон на день народження всього на кілька днів. Хоча він на це мав право під будь-яким приводом як батько-одинак. Звісно, це формальний привід. Реальний – за те, що став на перешкоді незаконній забудові Ірпеня.

Тепер обов’язки мера виконує секретарка ради Анжела Макеєва, яка була раніше відсторонена від цієї посади міським головою на час службового розслідування щодо ДТП за її участі і щодо недостовірності її диплома про закінчення юрфаку Київського національного університету.

Отже, в Ірпені тепер система влади виглядає таким чином. Реально містом керує підприємець-забудовник і водночас попередній мер Володимир Карплюк. Через фракцію своєї містечкової партії “Нові обличчя”. Плюс частина депутатів, обраних від ЄС, Слуг народу і Голосу. Формально обов’язки мера виконує вже згадана секретарка ради. Вона своїми розпорядженнями звільнила цілу низку ключових посадових осіб, які були неугодні забудовникам. Далі були відновлені на посадах заступники мера – проксі Карплюка. Згодом скликана сесія міської ради. Хоча за тих умов вона не мала на це права. І тут важливий момент – бракувало одного голосу, щоб ухвалювати рішення на тій фейковій сесії. І цим вирішальним голосом стала голова фракції “Голос” Михайлина Скорик, яка переконала ще одного свого колегу – військового Сергія Руденка.

Далі був змінений склад виконкому на догоду Карплюку і прийнято цілу низку рішень в інтересах його будівельного бізнесу. Тобто дано зелене світло подальшій забудові насамперед заплави річки Ірпінь, яка входить до природоохоронної Смаргдової мережі Європи, але землю на якій набули у власність або сам Володимир Карплюк, або його оточення. І як показують судові справи – в доволі суперечливий спосіб.

Чи мала право так вчинити Михайлина? Звісно. Як і Ганна Герман свого часу, вона зробила свій вибір. Підтримала наразі сильнішого. Проте з політичної точки зору і з точки зору доброчесності є низка питань до Михайлини. Бо те, що вона вчинила, цілком суперечить всьому тому, що вона робила і заявляла дотепер. Як журналістка, як активістка, як керівник грантових проектів, спрямованих на свободу слова та прозорість, боротьбу з корупцією. І, зрештою, зроблене нею суперечить тому, що вона заявляла п’ять років як депутатка і місцева лідерка “Голосу”.

І коли я про це їй написав у її місцевому ірпніському пабліку, вона просто заблокувала мої коментарі на правах адміністратора. А ще публічно написала своєму екс-колезі по фракції – теж депутату міської ради Тарасу В’язовченко, який пішов служити у ЗСУ, про те, що його підрозділ отримуватиме з бюджету Ірпеня хоч якусь підтримку тільки в тому разі, коли він ходитиме на незаконні сесії.

Тому я й вирішив все це винести в окремий пост.

Доля таких чи подібних перебіжчиків відома – вони з часом сходять на маргінеси. І стають посміховиськом. І тут можна згадувати ці прізвища, але не буду. Скажу тільки, що Михайлина, яку я знаю 18 років, для мене особисто стала ірпінською Гандзею Герман. Хоча я й не з тих, хто не пробачає.

Кожен має право на помилку, але якщо він чи вона бодай визнає, що помилився, а краще оговтався б і її виправив. Але, схоже, що в цій історії йдеться про дорогу в одну сторону. Михайлина цілеспрямовано легітимізує щодня все, що сталося в Ірпені за останні два з половиною місяці.

І я абсолютно не заздритиму, якщо добробут Михайлини раптово і суттєво покращиться, як колись у Гані Герман. Головне все вчасно вносити до декларації. І не експерементувати так виклично і без смаку, як це робила Герман, зі своєю зовнішністю.

Але … все одно доведеться за все відповідати – і морально, і політично, і юридично.

Бо безкоштовного нічого не буває. Цілком можливо, як дуже часто трапляється, що їй захочеться назад, у своє середовище – на чисті води і на ясні зорі, але з таких місць не відпускають.

Бо вхід – гривня, а вихід – три…

Тимур Нагалевський

Експерт з комунікацій, депутат Ірпінської міської ради. Військовий

Першоджерело за посиланням.

Тимур Нагалевський: Михайлина Скорик - нове обличчя політики в Ірпені - 9eb55590-1764-41c1-8d69-48ac1a2dbb87 - зображення

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією медіа “Погляд”.

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Вас також може зацікавити

В Ірпені депутати Буренко і В’язовченко вийшли з фракції “Голос”: через тиск від Скорик-Шкарівської

Також, нещодавно в Ірпені розгорівся скандал через відсторонення керівників Ветеранського Хабу

2 лютого в Ірпені, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, відбулося народне віче, організоване місцевою громадою. Захід був спрямований на захист міста від спроб незаконного захоплення влади угрупуванням Володимира Карплюка та на підтримку чинного мера Олександра Маркушина.



Джерело: Погляд