Врятований капібара зайняв нову домівку в Київзоо
Джерело: pb-news.info
У Київзоо відбулась радісна подія – врятований місяць тому капібара Тоха після лікування виходить у відкритий природній вольєр.
“Попереду довгий шлях реабілітації та соціалізації з іншими капібарами”, – кажуть у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення.
Побачити врятованого капібару можна наприкінці копитного ряду біля слоновника – у його зеленому маєтку з живими деревами, кущами та квітами на березі басейну з водограєм.
Капібара, або водосвинка звичайна (Hydrochoerus hydrochaeris) – напівводний травоїдний гризун родини кавієвих, найбільший за розміром серед усіх сучасних гризунів. Довжина тіла дорослої капібари сягає 1–1,35 м, висота в загривку — 50–60 см. Самці важать 34–63 кг, самки — 36–65,5 кг.
Капібара трапляється на берегах різноманітних водойм в тропічних і помірних частинах Південної Америки на схід від Анд — від Колумбії до Уругваю і північного сходу Аргентини. Ареал включає басейни річки Ориноко, Амазонки і Ла-Плати. Основними чинниками, що обмежують розповсюдження, є температура повітря і води. У горах капібари зустрічаються до висоти 1 300 м над рівнем моря.