Які покрівельні матеріали підходять для облаштування мансардного даху?

Мансардна покрівля – це не лише захист від вітру та опадів, а повноцінний житловий простір. На відміну від звичайного плоского чи скатного даху, мансардна піддається більш інтенсивним навантаженням від перепадів температур, механічних впливів, підвищеної вологості. Тому слід приділити належну увагу грамотному проєктуванню конструкції та правильному підбору матеріалів.

Ринок пропонує широкий їх перелік – на сайті магазина покрівельних матеріалів https://gise.com.ua можна замовити потрібний варіант. Для мансардного даху підходять далеко не всі види покриттів – вони повинні запобігати перегріву влітку та втратам тепла в холодний період року, бути стійкими до навантажень від вітрів, в ідеалі – також забезпечувати ізоляцію від шуму дощу та вітру.

На що слід зважати перед тим, як купити покрівельні матеріали для такого типу конструкції?

Для вдалого вибору слід керуватися такими критеріями:

  • Бюджет. Тут враховується не тільки вартість самого матеріалу, а й ціна монтажу, утеплення та обслуговування.
  • Навантаження на кроквяну систему. Важкі матеріали потребуватимуть посилення конструкції.
  • Переважні погодні умови. Якщо часто бувають сильні вітри, доречно обрати легкий і водночас міцний покрівельний матеріал для даху.
  • Можливість додаткової звукоізоляції. Деякі покриття відповідають усім вимогам, але не захищають від шуму. Виправити це можна, здійснивши звукоізоляцію.
  • Специфіка конструкції. Зокрема, це стосується кута нахилу скатів.

Як і у випадку з будь-якою конструкцією покрівлі, матеріал повинен красиво поєднуватися з колірною гамою та стилістикою дому.

Які матеріали підходять для мансардних дахів, які плюси й мінуси їм притаманні?

Сучасний ринок пропонує чимало варіантів, тож варто зважити всі нюанси перед покупкою. Оптимальне рішення – це баланс між естетикою, надійністю та функціональністю, адже мансарда є не просто частиною покрівлі, а повноцінним житловим простором. Варто розглянути такі варіанти:

покрівельний матеріал металочерепиця
  • Металочерепиця. При розрахунку кількості потрібно зважати на кут нахилу покрівлі (більше ніж 14 градусів), розмір скатів. Експлуатаційний термін коливається від 30 до 50 років. Покриття недороге, легке, стійке до ультрафіолетового випромінювання, опадів, корозії, але характеризується високою шумністю. Цей недолік можна виправити додатковою звукоізоляцією.
  • Бітумна черепиця. Для скатів зі значним ухилом краще використовувати гнучкий матеріал на скловолоконній основі, просоченій бітумом. Така черепиця безшумна, стійка до температурних перепадів, підходить як для складних, так і для простих конструкцій. Термін використання складає 20 – 30 років. Проте ціна вища, ніж у попереднього виду. Також потрібне суцільне латування, що збільшує витрати на монтаж.
  • Композитна черепиця. Їй притаманна міцність, невисока вага, корозійна стійкість, вигляд, який якісно імітує натуральні матеріали, шумоізоляційні властивості завдяки наявності у складі кам’яної крихти. Покриття легко монтується на саморізи, при незначних пошкодженнях без проблем ремонтується шляхом нанесення крихти аналогічного відтінку. Щодо недоліків – палітра кольорів порівняно неширока. Служить такий матеріал від 30 до 50 років.

Може використовуватися і профнастил. Він являє собою профільовані сталеві листи із захисним цинковим покриттям та декором із полімерів. Цей матеріал підходить для монтажу мансардної покрівлі з одним або двома скатами, для складних конструкцій його не застосовують. Покриття добре вкладається, коли кут нахилу перевищує 10 градусів. Ціна матеріалу невисока, тому його часто вибирають при обмеженому бюджеті, з розрахунку на термін експлуатації до 25 років.

Правильний вибір покрівельного матеріалу для мансардного даху визначає не тільки його довговічність, а й комфорт проживання під таким перекриттям. Врахування особливостей клімату, конструкції та експлуатаційних вимог допоможе уникнути зайвих витрат і забезпечити ефективний захист будинку.