У Київській області запрацювала мобільна фабрика, яка виробляє будівельні блоки у стилі LEGO з уламків зруйнованих будівель
Її привіз в Україну австралійський стартап Mobile Crisis Construction (MCC).
Про це повідомило видання New Atlas.
Гроші на створення мініфабрики збирали за допомогою краудфандингу. Установку перевозять у стандартному транспортному контейнері завдовжки шість метрів, тож її можна швидко розгортати у зонах бойових дій чи інших катаклізмів. Спочатку установка допоможе відбудувати зруйновані війною житло та інфраструктуру в одному з районів Київщині.
Основною сировиною для виготовлення “лего-цеглин” слугують уламки будинків та інші будівельні відходи. Також можна використовувати пластикові пляшки, скло та відвальні хвости — породу, що утворюється у процесі збагачення корисних копалин.
Фабрика працює від дизельного генератора, а окремо стоїть молотковий млин, що подрібнює будівельне сміття у дрібний порошок. Потім цей порошок разом з невеликою кількістю цементу та води подається у машину, що формує будівельні блоки. Фабрика може випускати по 8000 будівельних блоків на добу.
Блокам потрібно сім днів, щоб затвердіти, перш ніж їх можна буде використовувати для будівництва. А остаточної міцності вони досягають через 28 днів. Так само яке і кубики LEGO, блоки з’єднуються між собою спеціальним кріпленням, тож укладати їх можна без цементного розчину. Фабрика може виготовляти цеглини у різних розмірах та з різним рельєфом поверхні.
У MCC стверджують, що стіни з їхніх будівельних блоків стійкі до землетрусів та пожеж і навіть демонструють кращі характеристики, ніж звичайна цегляна кладка.
Нещодавно, Київщина отримала від Японії спецтехніку для переробки відходів від зруйнуваних будівель.
Також у Бучі відкрили інноваційний майданчик для переробки будівельних відходів, що накопичились внаслідок руйнувань росіянами під час окупації.
Джерело: Погляд