У Києві проведуть тиждень безкоштовних консультацій психологів

Джерело: pb-news.info

У Києві із 10 по 17 жовтня відбудеться тижневик до Всесвітнього дня психічного здоров’я. Комунальні медичні заклади міста склали графіки прийому психологів. Кияни, попередньо записавшись, можуть безкоштовно отримати консультацію.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, пише Суспільне.

“Отримати таку допомогу можуть безоплатно та в повному обсязі всі без винятку містяни, зокрема і внутрішньо переміщені особи. При зверненні до сімейного лікаря після базового скринінгу вашого стану можна отримати консультацію та рекомендації. За необхідності лікар порадить, до якого спеціаліста варто звернутися для проходження обстежень і більш ґрунтовної корекції або лікування”, — сказала Гінзбург.

За її словами, можна звернутися до лікаря-психіатра і без направлення. Профільні фахівці за графіком приймають у районних консультативно-діагностичних центрах. Окрім спеціалізованих закладів КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія”, КНП “Міський заклад з надання психіатричної допомоги”, у місті із червня 2022 року працює Кризовий центр.

Там допомагають: тим, хто пережив окупацію або евакуацію; перебував у зоні бойових дій; людям, яких переслідують обсесивні або суїцидальні думки; хто пережив втрату близької людини, став жертвою фізичного/сексуального насильства або свідком насильницьких дій над іншими. Із людьми там працюють за особливою авторською програмою, що розрахована на 4 тижні перебування у стаціонарних умовах. Також громадяни можуть подзвонити на “телефон довіри”: 0-800-50-12-12.

Графіки прийому психологів для дорослих та дітей можна дізнатися за посиланням. Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр “Соціотерапія”. Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Ще у місті діє перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Наразі майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ. Медики готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров’я.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали “яскравіше виражені”.