Правила осіннього догляду за різними видами ягідних кущів

Джерело: pb-news.info

Кожен вид ягідних кущів потребує індивідуального підходу в осінній період. Правильна підготовка до зими забезпечує не лише виживання рослин у холодну пору, але й рясне плодоношення наступного сезону. Які ж основні правила осіннього догляду за різними видами ягідних кущів. Про це пише Місто.

Смородина: основи зимостійкості

Осіння підготовка смородини починається з видалення старих гілок віком понад 4-5 років, які вже виснажилися та малопродуктивні. У чорної смородини вирізають також пагони, уражені бруньковим кліщем – вони помітно потовщені.

Кущ потребує фосфорно-калійного підживлення (50 г суперфосфату та 30 г калійної солі на кущ). Пристовбурні кола мульчують перегноєм шаром 8-10 см.

Які правила осіннього догляду за різними видами ягідних кущів

Малина: специфіка догляду

Малина вимагає особливої уваги восени. Відплодоносші пагони вирізають під корінь, а молоді однорічні вкорочують до висоти 1,2-1,5 метра.

Важливо прорідити кущі, залишаючи не більше 6-8 найсильніших пагонів на погонний метр ряду. У регіонах з суворими зимами пагони пригинають до землі та закріплюють. Під кожен кущ вносять відро перепрілого гною та додають комплексні мінеральні добрива.

Аґрус: захист від морозів

Осінній догляд за аґрусом передбачає санітарну обрізку – видалення пошкоджених, хворих та старих гілок. Особливу увагу приділяють профілактиці американської борошнистої роси – всі уражені пагони обов’язково спалюють.

Ґрунт навколо кущів перекопують на глибину 8-10 см, вносять фосфорно-калійні добрива (60 г суперфосфату та 40 г сірчанокислого калію на кущ).

Жимолость: підготовка до холодів

Жимолость – одна з найбільш морозостійких культур, проте осінній догляд їй необхідний. Проводять легке проріджування крони, видаляючи тонкі та пошкоджені гілки. Обов’язковим є мульчування пристовбурного кола торфом або перегноєм.

Особливістю культури є потреба у вологозарядковому поливі – до 30-40 літрів води на дорослий кущ.

Порічки: особливі вимоги

Порічки восени потребують ретельного прорідження – видаляють гілки старші 6 років, які можна впізнати за темною корою.

Також вирізають пагони, що ростуть всередину куща. Важливим є внесення калійних добрив (35-40 г на кущ), які підвищують морозостійкість рослин. Грунт навколо кущів мульчують торфом або перепрілим гноєм шаром 5-7 см.