На Житомирщині 16 священнослужителів прийшли в ТЦК оновлювати дані.

16 священнослужителів прийшли в ТЦК оновлювати дані. Що сказали священники про свою місію під час війни.

На Житомирщині священнослужителі Свято-Михайлівського кафедрального собору ПЦУ колективно завітали до ТЦК оновлювати дані. Про це повідомляє Житомир Інфо, передає Експрес.

«16 осіб – всі працівники нашого собору, всі священнослужителі. Ми розуміємо, що потрібно дуже молитися за воїнів, за Україну, за нашу перемогу, але також розуміємо, що ми військовозобов’язані й повинні стати на облік. Ми маємо виконати так, як це потрібно виконувати в державі, бо Господь сказав: Богу – Богово, а кесарю – кесарево», – говорить отець Богдан Бойко, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Священнослужитель Володимир каже, що у разі мобілізації може допомагати в інший спосіб, але в руки зброю не братиме. «Я колись служив в армії, якщо потрібно буде йти, тоді так. Єдине питання, з якою ціллю будуть призивати, тому що вбивати ми не маємо права, адже тоді ми будемо позбавленні сану священника. Я зв’язківець, якщо потрібно, то у такому званні. Плюс, як капітан, так само ми виконуємо тут і якщо буде потрібно, де потрібно будемо виконувати», – ділиться протоієрей Володимир Бігун, священнослужитель Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Священнослужителі розповідають, що вирішили не чекати повістки, а прийти самостійно й оновити дані колективно. Деякі наголошують, що надавали інформацію про свої персональні дані раніше.

Пряма мова

«Звичайно у 2023 році оновлював дані. Мене викликали, як військовозобов’язаного, як резервіста. Таким чином я свої дані оновлював, у свій час, коли мене викликали у військкомат. Ми повинні виконати те, що вимагає держава, адже ми не лише священнослужителі, а й громадяни України. Ми так само розуміємо, що будь-які непорозуміння, які ми можемо влаштувати відносно не виконання закону воно так чи інакше буде шкодити нам. Плюс до всього це на руку ворогу, який шукає інформаційні засоби, щоб роздути без того не спокій в нашій державі», – додав протоєрей Володимир Бігун.

Оновлення даних не передбачає миттєву мобілізацію, – ТЦК

Водночас представник ТЦК заспокоїв, що оновлення даних не передбачає, що особу одразу мобілізують. «Певний стереотип, якщо ми призиваємо військовозобов’язаного служити, то це неодмінно, 100% на наступний день попадуть штурмовиками на передню лінію – так не буває. По-перше, вивчається його професія, за якою він працював у мирному житті. Якщо він до цього день проходив військову службу й у нього є військова облікова спеціальність, за якою він колись служив і має певні навички, їх потрібно оновити, а не вчити людину заново. По-друге, в армії на передньому краї перебуває певний відсоток особового складу, решта забезпечує, керує, підвозить боєприпаси. Є дуже багато професій, посад, на які можна призначити людину, навіть, якщо у неї є якісь зобов’язання, що вона не може брати зброю в руки», – заявив заступник начальника центру Житомирського обласного ТЦК та СП Олександр Рець, якого цитує “Варта1”.

Джерело