На Київщині затримали двох лікарів на хабарі за вплив на посадовців МСЕК

Джерело: ukrinform.ua
Правоохоронці викрили двох медиків однієї із лікарень Фастівського району Київщини на отриманні хабаря за вплив на посадовців МСЕК.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Київської обласної прокуратури у Телеграмі.

За даними слідства, двоє лікарів районної лікарні запропонували чоловіку вплинути на членів МСЕК з метою встановлення йому групи інвалідності. Свої «послуги» вони оцінили у 12 тис. доларів.

У подальшому підозрювані розпочали фіктивне лікування чоловіка. Правоохоронці задокументували отримання лікарями частини від обумовленої ними суми неправомірної вигоди у розмірі 3 тис. євро.

За місцем проживання та роботи фігурантів провели ряд обшуків, у ході яких вилучено документацію щодо їх протиправної діяльності.

Лікарям повідомили про підозру, наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів та відсторонення їх від посад.

Як повідомлялося, на початку жовтня в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, працівники ДБР провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та її близьких родичів.

У робочому кабінеті керівниці МСЕК були виявлені $100 тисяч, підроблені медичні документи, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці та її родичів вилучили $5,2 млн, €300 тисяч, понад ₴5 мільйонів, брендові прикраси та коштовності.

5 жовтня правоохоронці затримали Крупу і повідомили їй про підозру у незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.

Після цього Офіс генпрокурора передав справу від ДБР до НАБУ.

22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності. Йшлося про численні порушення та ймовірні фальшиві інвалідності посадовців.

На РНБО також обговорювали ситуацію в органах прокуратури. Після засідання Президент заявив про необхідність кадрових рішень та персональну відповідальність у центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.

За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.

Згодом на виконання рішення РНБО МОЗ вирішив ліквідувати Центральну МСЕК. За даними МОЗ, в Україні наразі є понад 350 МСЕК, у яких працює близько 1200 лікарів. Функції центральної МСЕК виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.

29 жовтня Верховна Рада підтримала закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. 11 листопада Президент Володимир Зеленський підписав цей закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи».