Чим відрізняється анодований алюмінієвий профіль від звичайного?
Під час виготовлення багатьох конструкцій необхідно використовувати металеві елементи. Одним із найпопулярніших матеріалів є алюмінієвий профіль, який цінують за міцність, легкість і зручність у застосуванні. Для проєктів, що вимагають покращених характеристик профілю, застосовують анодування — хімічний процес, що забезпечує утворення на поверхні виробу захисного шару.
Анодування має істотну перевагу над іншими способами обробки, оскільки не передбачає нагрівання заготовини, а отже, не змінює її структуру. Процес здійснюється методом електролізу, у ході якого оксиди з електроліту осідають на поверхню алюмінію. Заготовину під’єднують до анода, а матеріали, такі як свинець, нержавіюча сталь або графіт, — до катода. Уся система занурюється в електроліт, наприклад, у розчин сірчаної кислоти. Пропускання електричного струму через систему спричиняє розкладання електроліту, внаслідок чого оксидні іони осідають на поверхню заготовини, утворюючи анодну плівку.
Перед проведенням анодування алюмінієвий профіль потребує ретельної підготовки. На першому етапі здійснюється очищення для видалення залишків жиру та мастил. Заготовини занурюють у ванну з мийним розчином на основі кислот або лугів. Ця процедура має вирішальне значення, адже навіть незначні забруднення чи залишки вологи можуть спричинити появу плям на поверхні.
Далі проводиться протравлення у ванні з кислотним або лужним розчином. Цей етап дозволяє створити однорідну поверхню, видаливши тонкий шар алюмінію. Після завершення протравлення заготовини ретельно промивають у спеціальному розчині, який забезпечує повне усунення залишків травильного складу та окислів.
У чому особливості анодованого алюмінієвого профілю?
Анодований алюмінієвий профіль відзначається такими особливостями:
- Вищий термін служби. Оксидний шар на поверхні виробу запобігає корозії, сприяє більшій міцності, що покращує механічні властивості та збільшує тривалість експлуатації. Завдяки цьому з профілю виготовляють конструкції, які розраховані на довготривале використання.
- Стійкість до зовнішніх впливів. Цей шар водонепроникний та захищає від атмосферних факторів. Здатність витримувати суворі кліматичні умови робить анодований профіль (швелер, двотавр тощо) оптимальним для використання у будівництві, рекламній індустрії. Також він підходить для приміщень з підвищеним рівнем вологості.
- Безпечність. Анодний шар, який утворюється в процесі обробки, не реактивний, не токсичний та термостійкий. Конструкції можуть піддаватися високим температурним впливам, не виділяючи жодних шкідливих для людей та навколишнього середовища речовин.
- Привабливий вигляд та простота очищення. Поверхні стійкі до подряпин та нальоту, довго зберігають початкову естетичність. Мити їх можна водою та побутовими мийними засобами, скориставшись м’якою ганчіркою чи губкою. Тому анодовані профілі нерідко застосовують при створенні елементів оздоблення інтер’єрів, виробництві меблів.
- Можливість вибору кольорів. Поверхня анодованого профілю підходить для нанесення фарби, при цьому зберігається її блиск.
При усіх цих перевагах, вартість профілю доступна. Анодування передбачає невеликі витрати, так що його можна придбати для втілення як індивідуальних, так і масштабних проєктів.
Переваги анодування алюмінію виходять далеко за межі його захисних властивостей. Цей процес відкриває широкі можливості для створення різноманітних відтінків і фактур, що дозволяє адаптувати алюмінієві вироби до найвибагливіших естетичних вимог та дизайнерських задумів.