Bihus.Info з’ясували, як Комарницький і компанія незаконно заволоділи ділянками в Києві

Джерело: pravda.com.ua

Журналісти “Bihus.Info” проаналізували записи за участю посадовців, депутатів КМДА та так званого “смотрящого за Києвом” Дениса Комарницького. На них чутно, як Комарницький роздає вказівки та реалізовує спільні земельні схеми.

Джерело: Bihus.Info

Деталі: Розслідувачі проаналізували матеріали, що з’явилися в результаті роботи НАБУ. Правоохоронці кілька років прослуховували Комарницького та його соратників з київської влади. Тоді вдалося встановити, що у 2023-24 роках група на чолі з Комарницьким незаконно заволоділа та намагалася привласнити земельних ділянок на майже 100 млн грн.

Дослівно Bihus.Info: “За даними слідства, ця група отримувала ділянки за так званою “туалетною схемою”, суть якої в тому, щоб приватизувати дрібний об’єкт нерухомості в Києві, а потім через голосування Київради отримати під ним неспівмірно велику земельну ділянку. Ця схема в місті практикується давно і відома всім, але в даному випадку вона видозмінилася, адже на більшості ділянок, про які йдеться, ніяких будівель взагалі не було”.

Деталі: Із прослуховувань стало відомо, що під шефством Комарницького існував проект “Торгівля”, який полягав в тому, щоб на постійній основі здійснювати пошук комерційно привабливих ділянок в Києві й виводити їх.

За це в групі на чолі з Комарницьким відповідали в основному заступник Кличка Петро Оленич, заступник директора КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта, голова земельної комісії КМР Михайло Терентьєв, а також безпосередні менеджери Комарницького.

У першу чергу їх цікавили “прохідні” ділянки біля станцій метро, транспортних розв’язок та поруч з багатоквартирними будинками. З діалогів випливає, що на деяких з них планували збудувати торгові центри, на ще одній – апарт-готель.

Групі вдалося незаконно заволодіти 6 ділянками: поруч зі ст. м. Контрактова, на Троєщині, на Нивках, землею неподалік від Голосіївського парку та двома біля ст. м. Житомирська.

Ще на одній ділянці поблизу метро Берестейська, за такою ж схемою, організації, попри спротив мешканців сусідніх будинків, вдалося побудувати торговий центр.

Дослівно Bihus.Info: “Цікаво також, щоб під кожне “виведення” група створювала окрему компанію, власниками якої ставали або родичі самих учасників схеми, або ж підставні особи, які, втім, приводили до тих самих учасників.

Серед прослуховувань, що опинилися в розпорядженні Bihus.Info, є численні розмови одного з “підставних” учасників, який юридично значився засновником кількох компаній, а фактично отримував від зацікавлених в схемі посадовців мізерні кошти в готівці”.

Що передувало: “Українська правда” знайшла за кордоном колишнього депутата Київської міськради Дениса Комарницького, якого правоохоронці підозрюють у створенні та керуванні злочинною організацією з метою заволодіння столичною землею.

Знати більше: Попавсь. На чому зловили “смотрящого” за Києвом Комарницького

Передісторія:

  • 6 лютого 2025 року стало відомо, що Національне антикорупційне бюро проводить слідчі дії у бізнесмена Дениса Комарницького.
  • Пізніше пресслужба НАБУ повідомила, що Бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура “проводять масштабну операцію “Чисте місто” з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді”.
  • В рамках цієї справи ВАКС на два місяці відправив під варту заступника голови КМДА Петра Оленича та встановив йому заставу у розмірі 15 млн грн. Голові комісії з земельних питань Михайлу Терентьєву також обрали запобіжний захід — два місяці тримання під вартою з можливістю застави у майже 20 мільйонів гривень.
  • 10 лютого стало відомо, що Комарницький намагається покинути територію України, правоохоронці вживають заходів для його затримання.
  • 26 березня стало відомо, що через виїзд Комарницького звільнили трьох співробітників поліції.