Шедевр садово-паркового мистецтва – “Китайський місток” у Білій Церкві (ВІДЕО)
Садову територію у "китайському" стилі неможливо уявити без малих архітектурних форм: альтанки-пагоди, оглядового майданчика, звідки найкраще милуватися краєвидом та спостерігати гармонію його елементів між собою та фігурок китайців.
Старовинний дендропарк “Олександрія” і досі повен невідгаданих таємниць….
Садову територію у “китайському” стилі неможливо уявити без малих архітектурних форм: альтанки-пагоди, оглядового майданчика, звідки найкраще милуватися краєвидом та спостерігати гармонію його елементів між собою та фігурок китайців. Є такий куточок і у Центральній частині дендропарку “Олександрія”.
“Китайський місток” — назву споруда отримала завдяки металевій альтанці на містку, дах якої нагадує дах китайськиї пагоди. Будівництво містка припадає на початок розвитку парку (кінець ХVIII ст.). Місцевий ландшафт гармонійно підкреслює екзотичний вигляд містка, з якого відкриваються чарівні краєвиди на ставки з водоспадами. Для надання споруді монументальності, нижня частина містка виконана з масивних блоків граніту та пісковику. Розташований на греблі між двома ставками Центральної балки, місток виконує суто декоративну функцію.
У 1919-1921 рр. місток було повністю зруйнувано і відновлено лише у 1963 р. під керівництвом київського архітектора Дмитра Михайловича Криворучка. Дах альтанки відтворено за силуетом пагоди; всі деталі зовнішньої частини даху та плафону виконані довільно за мотивами китайської архітектури.
На початку 90-х років 19 століття перед спорудою були установлені бронзові скульптури китайського мудреця і китаянки, які вдало доповнили архітектурний ансамбль.
Існує повір’я, якщо потриматися за бороду мудреця, то можна сподіватися на виконання найпотаємніших бажань.
Нагадаємо, “Межигір’я”: парк-пам’ятка на Київщині чекає відвідувачів. Вперше за десять років усі зароблені кошти спрямують у державний бюджет, тобто на підтримку Збройних Сил України. Наразі триває фінальний етап оформлення документів.